TransAnatolia’ya Başvurular 31 Temmuz’da Sona Erecek!

Dünyanın en büyük ve zorlu rallilerinden olan TransAnatolia bu yıl 15-22 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Covid-19 salgın sürecinde yapılacak ilk yarış olma özelliğini taşıyan TransAnatolia’ya başvurular ise 31 Temmuz tarihine kadar yapılabilecek.

Transanatolia

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle düzenlenecek TransAnatolia Rally Raid için geri sayım başladı. Yeni düzenlemeler ve devletin getirmiş olduğu kurallara uyarak yapılacak yarış, 10.yılı olması nedeniyle büyük öneme sahip.

İstanbul’dan başlayacak 2.850 km’lik rota; Bolu Abant, Haymana ve Karadağ’a kadar devam edecek ve aynı şekilde dönüş rotasıyla Şile’de son bulacak. 4×4 otomobil, kamyon, motosiklet, SSV ve ATV kategorilerinde yarışılan TransAnatolia, zorlayıcı parkurlar, özel etaplarla yerli yabancı onlarca yarışçıya macera dolu günler yaşatacak.

TransAnatolia’da Covid-19 önlemleri

Önlemlerin en başında yarış başlamadan önce tüm katılımcıların ve organizasyon ekibinin Covid-19 testinden geçirilecek olması geliyor. Açık alanlardaki temas alanlarında sosyal mesafe kurallarının uygulanması ve tüm organizasyon alanlarının yoğun olarak dezenfekte edilmesi de diğer önlemler arasında. Kamplar da bu tedbirler kapsamında hazırlanacak.