Ulubey Kanyonu’nda Yamaha Ténéré 700 Rüzgarı Esti…

Yamaha Motor’un en zorlu yol koşullarda bile keşfetmenin heyecanını yaşatan motosikleti Ténéré 700’ü merak edenler, Türkiye’nin saklı cenneti Ulubey Kanyonu’nda, Ténéré’nin ruhuna yakışır atmosferde bir araya geldi.

Yamaha Tenere 700

Dünyanın ikinci büyük kanyonu unvanına sahip Ulubey’de yoğun katılımla gerçekleşen organizasyonda Ténéré 700, kanyonun zorlu rotalarında macera severlerden tam not aldı. ‘Ufkunu sen belirle” sloganı ile sınırsız sürüş keyfi ve gerçek özgürlüğü yaşatan Ténéré 700 organizasyonunda, yüzlerce kişi kamp kurdu.

Ténéré 700’ün ruhuna uygun lansman…

Tüm yol koşullarında sürüş keyfini en üst noktada yaşatan, uzun mesafe performansı ile sınırları aşan ralli tipi macera motosikleti Ténéré 700’ün ruhuna uygun gerçekleşen lansmanda Ulubey Kanyonu’nun keyfini çıkaran motosiklet severler macera ve eğlence dolu unutulmaz 2 gün geçirdi. Ulubey Kanyonu’nun görülmeye değer doğası ve arazi koşullarında test edilen Ténéré 700, zorlu yol koşullarında sunduğu performans ve sürüş konforu ile kullanıcılara sınıfının en iyisi olduğunu kanıtladı. Nefes kesen yüksek torku, güç ve kontrolün ideal dengesini sunan optimize edilmiş özel şanzımana sahip CP2 689 cc motoru, dayanıklı ve hafif şasisi ile Ténéré 700, özgürce macera yaşamayı ve yeni ufuklara yol almayı yaşam felsefesine dönüştürenlerin ilk tercih ettiği motosiklet olacak.

Ön sipariş ile 150 adet satışa ulaştı.

Ekim ayında kullanıcıları ile buluşması planlanan Ténéré 700 geçtiğimiz Mart ayında ön sipariş ile satışa açılmıştı. Geçen süre içinde oldukça yoğun talep aldıklarını belirten Yamaha Türkiye Genel Müdürü Bora Berker Cansever “bugüne kadar ön sipariş sistemi üzerinden 150 adet satışa ulaştık. Aslında böyle bir sayıya ulaşmayı bekliyorduk çünkü Ténéré 700’ü heyecanla bekleyen ve bize sürekli ‘ne zaman Türkiye’ye gelecek?’ sorularını yönelten yüzlerce kullanıcı oldu. Ténéré, farklı bir yaşam biçimini temsil eden, felsefesi olan bir model. Macera ve doğa tutkunlarının, keşfetmeyi ve uzun yol yapmayı sevenlerin tercihi oluyor. Artık şehirlerde yaşayan iş insanları ya da üniversite öğrencileri doğada off-road sürüş yaparak, kamp kurarak stres atıyor ve bunu yaşam stiline dönüştürüyor. Ülkemiz coğrafyasında da buna elverişli lokasyonlar, keşfedilmeyi bekleyen cennet köşeler var. Ténéré’yi test ettiğimiz Ulubey Kanyonu da bunlardan biri. Bu kamp ile kullanıcıların Ténéré 700’ün sunduğu ileri teknolojiyi, sürüş konforunu gerçek ortamında deneyimlemesini amaçladık” dedi.

Macera odaklı ergonomi…

İkonik tasarımı, teknolojik üstünlükleri ve ergonomik sürüş keyfi sunan kompakt yapısı ile sınıfının en iyisi olarak öne çıkan Ténéré 700, Ceramic Ice, Tech Black ve Competition White renk seçenekleri, etkileyici tasarımı ve ihtişamlı görüntüsü ile yolların tozunu attırmaya geliyor. Ténéré, uzun otoban sürüşleri ya da adrenalin dolu arazi sürüşlerinde, performansı ve ergonomik tasarımı ile ikonik bir motosiklet olarak öne çıkıyor. Ténéré 700’ün 689 cc’lik 2 silindirli çapraz düzlem felsefesine sahip motoru, her koşula uygun gücü sağlıyor. Dünyanın en deneyimli ralli sürücülerinin fikirleri alınarak tasarlanan Ténéré 700, üstün yol tutuşu ve çevikliği ile çok yönlü bir macera motosikleti. Ténéré 700’ün 350 km üzerinde menzil potansiyeli sunan 16 litrelik yakıt deposu da uzak mesafeli sürüşlerin rahatlıkla üstesinden geliyor.

Her türlü koşulda dengeli sürüş…

Zorlu arazilerde konforlu sürüşe imkân veren Ténéré 700’ün dayanıklı, çift kızaklı boru tipi çelik şasisinin kompakt boyutları sürüşü kolaylaştırıyor. Dar bir gövdeye, ince yakıt deposuna ve maksimum sürücü çevikliğine izin veren düz bir seleye sahip olan Ténéré 700, sürücünün otururken veya ayakta kullanımında, depoya tutunmasını sağlayarak daha güvenli sürüş olanağı sunuyor.

4 LED’li güçlü ve ikonik ön far tasarımı…
Rahat sürüş pozisyonu gün boyunca konfor sağlarken, 16 litrelik ince, uzun menzilli depo her türlü yüzeyde hassas kontrol için kavrayış sunuyor. Doğada en karanlık yolları yüksek performansla aydınlatan 4 LED’li güçlü ve ikonik ön far tasarımı saf ralli tipi teknolojiyi vurguluyor. Sofistike arka süspansiyon, ister tek, ister yolculu ya da yük ile sürüşlerde, toprak yol veya otoban gibi farklı yol koşullarında keyifle sürüş yapma imkanı veriyor. Kompakt ralli stili gösterge paneli, gözleri yoldan veya patikadan ayırmadan tüm bilgilere kolaylıkla ulaşma imkanı veriyor. Kokpite yerleştirilen navigasyon cihazı ve akıllı telefonlar ise ekstra konfor sağlıyor.

Orjinal Aksesuar paketleri hazır.

Yamaha, Ténéré 700 modeline orijinal aksesuar paketi seçenekleri de ekledi. Bu paketler, müşterilere sadece motosikletlerini kendi yaşam stillerine uygun olarak tasarlama özgürlüğünü sunmakla kalmayıp aynı zamanda sürücülerin kendi stilleriyle sürüşün keyfini çıkarmalarını sağlıyor. Oldukça çok yönlü arazi performansına ek olarak geliştirilmiş uzun mesafe sürüş deneyimi sunan Explorer Pac ve tozu toprağa katan Ténéré 700 kullanıcıları için hazırlanan Rally Pack kullanıcıları Yamaha Motor Türkiye yetkili bayilerinde bekliyor olacak.