Subaru Yeni Teknoloji Planlarını Açıkladı…

Subaru Corporation, gezegenimizin ekosisteminin korunması amacıyla 2050 yılına kadar satılacak tüm yeni araçların kullanım ömürleri boyunca ürettikleri ortalama CO2 emisyonunun 2010 seviyelerine kıyasla %90 azaltılacağını açıkladı.

PAYLAŞ
Subaru Corporation

Subaru Corporation, teknoloji geliştirme çalışmalarının geleceğini konu alan basın brifinginde, otomotiv sektörünün girdiği yeni ulaşım çözümleri çağına uygun yeni marka hedeflerini paylaştı. Marka, müşterilerine verdiği “Keyif ve İç Huzur” sunma sözüne bağlı kalmaya devam edecek. Subaru, kendine özgü özellikleri olan yatay yerleşimli “Boxer” Motor, Simetrik Sürekli Dört Çeker (AWD) Sistemi, üstün sürüş performansı ve sürüş güvenliği, EyeSight Önleyici Güvenlik Sistemi ve çevre teknolojileri alanlarındaki temel teknolojilerini de geliştirmeyi sürdürecek.

Başkan Tomomi Nakamura açıklamasında: “Subaru’nun ilk günlerinden bu yana araç üretimi konusunda sahip olduğu bağlılık ve kararlılıktan, yüzyılda bir defa karşılaşacağımız bu köklü değişim döneminde dahi hiçbir taviz vermeyeceğiz. Subaru’nun diğer markalardan farkını göstermek amacıyla Subaru’yu Subaru yapan unsurları daha da geliştirecek ve müşterilerimizin alıştığı eşsiz özellikleri sunmaya devam edeceğiz. Küresel çevrenin korunması başta olmak üzere sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere gayret gösterirken Subaru’nun benzersiz karakterinden ve teknolojide yenilik anlayışından güç alarak karbondan arındırılmış bir toplumun oluşmasına katkıda bulunacağız.” dedi.

Subaru’nun, karbondan arındırılmış bir toplum olma yönünde belirlediği uzun vadeli hedefleri:
• 2050 yılına kadar: Dünya çapında satılan yeni araçların (kullanımdakilerin) kullanım ömürleri boyunca*1 ürettikleri ortalama CO2 emisyonunun 2010 seviyelerine kıyasla %90 ya da daha fazla azaltılması.*2
• 2030 yılına kadar: Subaru’nun dünya çapındaki satışlarının en azından %40’ını elektrikli araç (EV) ya da hibrit elektrikli (HEV) araçlardan oluşması.
• 2030’lu yılların ilk yarısına kadar: Elektrifikasyon teknolojilerini*3 dünya çapında satılan tüm Subaru araçlarına*4 uygulamak.

Subaru’nun operasyon alanını “yeryüzü, gökyüzü ve doğa” oluşturuyor
Subaru operasyonlarının yapı taşlarını otomotiv ve havacılık sektörleri oluşturuyor, bu anlamda markanın çalışma alanı “yeryüzü, gökyüzü ve doğa”. Gezegenimizin ekosisteminin korunması hem toplumun hem de markanın gelecekteki sürdürülebilirliğinin sağlanabilmesinde hayati öneme sahip; Subaru tüm iş faaliyetlerinde bu hedefe odaklı çalışıyor. İklim değişikliği toplum ve ekonomiler üzerinde son derece önemli etkilere sahip olacağı için marka bu sorunun çözüme ulaştırılmasının aciliyetini görüyor ve gelecek teknolojilerini bu doğrultuda planlıyor. Üretilen araçların CO2 emisyonunu azaltma hedeflerinin dışında Subaru Grubu’nun fabrikaları, ofisleri ve diğer faaliyetlerinin sebep olduğu “doğrudan CO2 emisyonunu” 2031 mali yılının sonuna kadar 2017 mali yılının sonundaki seviyelerin %30 altına çekme amacıyla yürüttüğü çevre girişimlerinde de ilerleme sağlanıyor.*5 Subaru, geliştirme, satın alma ve üretimden lojistik, satış, kullanım ve geri dönüşüme kadar genel iş faaliyetlerinde iklim değişikliğini ön planda tutma ve küresel çevreyi koruma hedefine adım adım yaklaşıyor.

PAYLAŞ